Oatly versus PureOaty: geen overeenstemmende merken

Wij bespraken op 14 juni jongstleden de kwestie waarin Oatly vond dat Glebe Farm Foods haar merkrechten schond en ongerechtvaardigd voordeel haalde uit de bekendheid van Oatly. Het van origine Zweedse voedingsbedrijf verkocht het afgelopen jaar voor meer dan 51 miljoen pond aan havermelkproducten. Theo Visser geeft een update naar aanleiding van de uitspraak van het Britse Hooggerechtshof.

Glebe Farm Foods verkocht een gelijkend product eerst onder de naam Oat Drink en wijzigde de merknaam in 2019 in PureOaty. Het bedrijf meende dat als je de producten van Glebe en Oatly naast elkaar ziet er geen kans op verwarring is:

Oatly - PuteOaty

Oatly vond dat de enkele letter Y in beide merken juist wel voor verwarring zou kunnen zorgen, evenals de opmaak van de verpakking van PureOaty.

Oatly vroeg een gerechtelijk bevel aan het Britse Hooggerechtshof om Glebe Farm Foods te verbieden producten voorzien van het merk PureOaty en in de bestaande verpakking te verkopen. Een rechter van het Hooggerechtshof oordeelde onlangs echter in het voordeel van Glebe omdat hij geen kans op verwarring mogelijk achtte.

Glebe Farm Foods is blij met de uitspraak. Oatly heeft aangegeven niet in beroep te zullen gaan.

Wil je jouw merknaam laten registreren door Novagraaf of wil je meer informatie over merkregistratie in het algemeen? Neem dan contact op met een van onze specialisten. 

Latest news

News & opinion

EUIPO and FFF victorious in dispute over rooster figurative trademarks

In January 2025, the French Football Federation (FFF) successfully opposed an EU trademark depicting a highly stylised rooster similar to its distinctive logo. Florence Chapin examines the EUIPO rooster trademark opposition decision, the EU General Court's ruling and the implications for holders of figurative marks.

By Florence Chapin,
EUIPO and FFF victorious in dispute over rooster figurative trademarks

For more information, please contact us